Karboksyterapia – ideał na cellulit. industry. Okazuje się, że stary, dobry i sprawdzony dwutlenek węgla jest dziś najlepszym lekiem na zmarszczki, cellulit i rozstępy. Na zdrowie!

Powód jest prosty w porównaniu z wieloma innymi karboksyterapia jest stosunkowo niedrogim zabiegiem, a przy tym jednym z najskuteczniejszych w leczeniu rozstępów i cellulitu. Jest bezpieczna i ma bogata dokumentacje naukowa.  Zabieg polega na wstrzykiwaniu w tkankę podskórną dwutlenku węgla (CO2), który silnie rozszerza naczynka, zwiększa natlenowanie tkanek i przywraca prawidłowy metabolizm komórkom.Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.Karboksyterapia odtłuszczeń i celulitu jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.

Jak długo trawa kuracja? Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Regularnie ćwiczę, zdrowo się odżywiam a problem ciągle powraca i nigdy nie mogłam sobie z nim poradzić…

Jaki wniosek? Skoro dla efektu trzeba wykonać 8-12 zabiegów w odstępach tygodniowych, to czas je zacząć robić już teraz, żeby zdążyć przed założeniem krótkich spódniczek na wiosnę i strojów kąpielowych latem.