Roller Medyczny
Pozostań piękna pomimo upływu czasu…
Zabieg Roll- Cit medyczny polega na mikronakłuciach skóry na 1-2 mm. będącej w znieczuleniu miejscowym (krem Emla), w wyniku czego świadomie powstają mikrourazy…
Roller Medyczny
Zabieg Roll- Cit medyczny polega na mikronakłuciach skóry na 1-2 mm. będącej w znieczuleniu miejscowym (krem Emla), w wyniku czego świadomie powstają mikrourazy. Otworki te, odpowiednio zagęszczone na skórze, powodują lokalne uszkodzenia i krwawienie, co wywołuje rozległą reakcję zapalną w skórze właściwej i zamierzone, ściśle określone uszkodzenie jej powierzchni, po których zachodzą trzy naturalne formy procesu gojenia: stan zapalny, formowanie nowych tkanek, modelowanie tkanek. Wywołanie zamierzonego stanu zapalnego po zabiegu stymuluje skórę do samodzielnej, naturalnej i intensywnej regeneracji, aby naprawić uszkodzenia. Uwalnianie przez skórę czynników wzrostu i nadczynność fibroplastów znacznie zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Nowopowstała tkanka jest znacznie silniejsza od swojego pierwotnego stanu.
Po zabiegu
Okolicę poddaną zabiegową należy utrzymać w czystość i sterylności przez okres około 4 dni, jeśli dotyczy odkrytych części ciała np. twarzy i rąk. Skóra po zabiegu jest mocno zaczerwieniona i miejscami nieznacznie opuchnięta. Rezultatem serii 3-6 zabiegów jest większa gęstość i napięcie, a także młodszy wygląd skóry. Widać to już po okresie 2 m-cy, natomiast trwałych efektów odmłodzenia należy spodziewać się po upływie 6 miesięcy. Seria zabiegów może być powtarzana na życzenie w odpowiednich odstępach czasu w zależnosci od oczekiwanych rezultatów
Przeciwskazania do zabiegu
- ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato)
- alergie skórne, aktywna opryszczka
- skłonność do powstawania bliznowców
- blizny po zabiegach chirurgicznych w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)
- ciąża, karmienie piersią, liczne znamiona melanocytowe
- stan po krioterapii – do 6 miesięcy
- choroby autoimmunologiczne – kolagenozy, pęcherzyce
- skóra podrażniona, uszkodzona
- ciężkie postacie trądzika – liczne krosty, torbiele ropne wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej
- doustna terapia pochodnymi witaminy A – np. Roaccutane – wymagana co najmniej półroczna przerwa
Efekty zabiegu
- Efekty Wykonanie serii zabiegów z zastosowaniem derma rollera skutkuje poprawą zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną skóry
- Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności, pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji
- Zabiegi ujędrniają skórę, niwelują blizny, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia.
- Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale także to, że popękane naczynka stają się mniej widoczne. To samo dotyczy zasinień pod oczami.
- Skó- ra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.
- Derma rollery mogą być stosowane przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.