Piękne i zdrowe włosy znacząco wpływają na poczucie pewności siebie. Dotyczy to szczególnie kobiet, jednak coraz częściej o tę kwestię zaczynają dbać również mężczyźni. Ideałem są bujne i lśniące fryzury, jednak jeśli natura nie obdarzyła nas dużą ilością cebulek, rozwiązaniem może być dobranie odpowiedniej fryzury lub po prostu właściwa pielęgnacja skóry głowy. To drugie, jak się okazuje, nie jest jednak do końca takie proste.
Szeroka oferta kosmetyków do pielęgnacji włosów w większości przypadków nie pomaga w wyborze odpowiedniego, skutecznego produktu. Jedne źródła zniechęcają do używania szamponów z powszechnie występującą substancją o nazwie SLS, którą można spotkać w wielu produktach: od proszków do prania aż po środki pielęgnujące. Inne zalecają stosowanie naturalnych metod, które z kolei wymagają czasu i cierpliwości, aby zauważyć efekty. Blogerki chwalą olejowanie włosów, a fryzjerzy przestrzegają przed tego rodzaju zabiegami. Zapanował chaos, w którym ciężko znaleźć pomoc w walce z dotkliwymi problemami związanymi z włosami – a te są rozmaite.
Kobiety najczęściej borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów. Niestety wpływ na to ma wiele czynników, więc często trudno ustalić, który z nich spowodował ten proces. Jedną z przyczyn jest bezsprzecznie nadmierny stres,niedoborowa dieta, problemy hormonalne. Gubienie włosów może nastąpić nawet do pół roku po wystąpieniu napięć, więc pacjentkom trudno ustalić źródło problemu. Zbyt silne farby (szczególnie w odcieniach blondu), zła dieta, kłopoty z tarczycą, stosowanie leków, choroby skóry głowy, anemia, przesilenie jesienne i wiosenne, codzienna stylizacja – wszystko to może być przyczyną wypadania włosów, ale również powodem ich zmatowienia i przesuszenia.
Panie nie mają problemu z siwieniem, gdyż mogą ufarbować włosy – to nie jest z kolei społecznie uznane w przypadku mężczyzn. To dlatego wśród nich zauważa się bezradność dotyczącą przedwczesnego siwienia, którą potęgują pojawiające się zakola lub łysienie na czubku głowy, w medycynie nazywane androgenowym, czyli wywoływanym przez zmiany hormonalne. Na szczęście medycyna estetyczna szybko znajduje rozwiązania na współczesne problemy związane z urodą, pomagając zarówno kobietom, jak i mężczyznom w przywróceniu pewności siebie.
Mezoterapia skóry głowy jest zabiegiem hamującym proces wypadania włosów i bezpośrednio przyczyniającym się do wyrastania nowych, które są grubsze, mocniejsze i lśniące. Polega na nakłuwaniu skalpu cienką igłą, którą wstrzykiwany jest preparat dobrany wcześniej indywidualnie do potrzeb Pacjenta – może być nim osocze bogatopłytkowe lub specjalnie stworzony koktajl witaminowy. Zabieg trwa zwykle około 20 minut i dla widocznych efektów musi być powtórzony 2 lub 3 razy – wówczas zostaje zahamowany proces wypadania. Jeśli Pacjent chce dodatkowo, by zabieg przyczynił się do wyrośnięcia nowych włosów, potrzebuje od 4 do 6 sesji oraz odpowiedniego odżywiania. Należy jednak pamiętać, że wszystkie aspekty mezoterapii – łącznie z koniecznymi powtórzeniami – są określane indywidualnie dla każdego Pacjenta.
Dzięki mezoterapii igłowej włosy nie tylko nie będą wypadać, ale staną się grubsze, z wyraźnie poprawioną strukturą. Zabieg ten może sprawić, że fryzura ponownie nabierze gęstości i zdrowego blasku, co w przypadku zwykłych kosmetyków i zabiegów kosmetycznych jest po prostu nieosiągalne.